Kajaki na Wieprzu 30 minut od Lublina

Czy żeby popłynąć Wieprzem w kajaku trzeba jechać aż na Roztocze? Nie, nie trzeba! W bliższych okolicach Lublina mamy niezatłoczone odcinki prowadzące przez Nadwieprzański Park Krajobrazowy.

Jednym z najbardziej urozmaiconych odcinków na 4 godziny spływu jest trasa z Trawnik do Jaszczowa. Początkowo Wieprz płynie przez zadrzewione zbocza do Dorohuczy, a następnie meandruje w sposób charakterystyczny dla Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Źródło: https://www.facebook.com/TomaszOlszewskiPhotography/posts/4480328378644282/

Zarezerwuj kajaki – biuro@lubkajaki.pl – 737-137-097 – czytamy też smsy 😉

Do drobnych przyjemności na tej trasie należą ponadto możliwość spotkania bobrów, zwłaszcza w godzinach późnego popołudnia, jak również pokonania progu i bystrza, czyli miejsca w którym nurt nabiera górskiego charakteru.

Ośrodek Rekreacyjny w Jaszczowie

należy do najprzyjemniejszych i najbardziej zadbanych przystani kajakowych nad Wieprzem. Ośrodek jest ogólnodostępny, można korzystać z boisk, placu zabaw, siłowni, stołów, zadaszonej wiaty oraz dwóch rusztów ogniskowych i toalety. Jaszczów dysponuje również amatorską huśtawką typu „Tarzan”, z której można skoczyć do rzeki. Zawieszona przez lokalną młodzież, sprawdzona przez cięższych i lżejszych, względnie bezpieczna, ale korzystajmy na własne ryzyko, pamiętając o odwieszeniu liny na miejsce po skorzystaniu :). W celu zamówienia drewna lub rezerwacji urządzeń, prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Turystyki Aktywnej „Nad Wieprzem”, tel.  667 737 766.

Przykładowy program spływu

ok. 9:30 – wyjazd z Lublina
10:00 – zbiórka na miejscu startu, krótkie szkolenie, przygotowanie sprzętu i wodowanie kajaków
10:30 – rozpoczęcie spływu
14:30 – dopłynięcie do Jaszczowa, czyszczenie i załadunek kajaków
15:00 – kierowcy są odwożeni po samochody, pozostała część grupy przygotowuje grilla lub ognisko
15:30 – grill, ognisko, powrót do Lublina

Zarezerwuj kajaki – biuro@lubkajaki.pl – 737-137-097 – czytamy też smsy 😉

Krótsze warianty

Jeśli czujesz, że 4 godziny spływu to dla Ciebie (albo towarzyszących dzieci) za dużo, to spływ można odbyć w krótszych wariantach:

1h – Trawniki – Dorohucza/Pełczyn
2h – Trawniki – Siostrzytów
2h – Siostrzytów – Jaszczów
3h – Dorohucza/Pełczyn – Jaszczów

Dojazd samochodem

Wystarczy powiedzieć do nawigacji „Lubkajaki.pl” i doprowadzi nas do przystani kajakowej. Auto można zaparkować przy samej przystani. W przypadku braku wolnych miejsc można skorzystać z parkingu przy Internacie Zespołu Szkół w Trawnikach i 150 m dzielących nas od przystani pokonać pieszo.

Pociągiem na kajaki

Trawniki – Jaszczów to jeden z niewielu odcinków, na który można dojechać i wrócić pociągiem, co szczególnie powinno przypaść do gustu grupom bardziej lub mniej zorganizowanym, nie chcącym łożyć na wynajem autobusu. Wystarczy wsiąść do pociągu, ale nie byle-jakiego, tylko relacji Lublin – Chełm/Zamość i dojechać do Trawnik. Czeka nas następnie około kilometrowy spacer na miejsce startu spływu. W drodze powrotnej mniejsze grupy (8 osób) mogą zostać podwiezione na stację w Jaszczowie, pozostałych czeka spacer 2.5 km (30 min) na pociąg.

Promocja weekendowa

W wybrane letnie weekendy zapraszamy do skorzystania z obniżonych cen na odcinku Trawniki – Jaszczów. Promocja weekendowa obowiązuje:

3-4 czerwca
18 czerwca
24-25 czerwca

Zarezerwuj kajaki – biuro@lubkajaki.pl – 737-137-097 – czytamy też smsy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz ochotę na kajaki?

Skontaktuj się: